CHANGE LANGUAGE
Rozwiń menu oferty

Druk UV, LED i hybrydowy

wstecz

Do druku UV wykorzystywane są farby zawierające fotoinicjatory utrwalane promieniowaniem ultrafioletowym. Wymaga to zastosowania specjalnych wałków farbowych i obciągów odpornych na agresywne działanie monomerów i oligomerów wchodzących w skład farb UV oraz chemiczne aldehydy i ketony stosowane w zmywaczach.

 

Jednocześnie warstwa drukowa składająca się z elastomerów EPDM wykazuje słabą odporność na spoiwa zawarte w konwencjonalnych farbach. Z tego powodu obciągów dedykowanych do pracy z farbami UV nie należy stosować do druku konwencjonalnego.

 

W przypadku jednoczesnego stosowania farb konwencjonalnych na przemian z farbami UV, dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie obciągów do druku hybrydowego (mieszanego).

 

Mając na uwadze złożone parametry druku oraz zróżnicowane oczekiwania Klientów, oferujemy szeroki wachlarz produktów dedykowanych drukowi hybrydowemu, technologii LED i UV.

Tanzanite
Podwójnie kompresyjny obciąg dedykowany do pełnoformatowego druku opakowaniowego.
Czytaj więcej
Duplica
Kompresyjny obciąg offsetowy dedykowany do druku opakowaniowego.
Czytaj więcej
Topaz Carat
Kompresyjny obciąg offsetowy do pełnoformatowego druku opakowaniowego.
Czytaj więcej
Ruby UV
Obciąg numer 1 w druku offsetowym UV.
Czytaj więcej
UVite
Obciąg offsetowy o wysokiej twardości do druku UV i powierzchni hybrydowych.
Czytaj więcej
Cusion
Miękki, a zarazem wysoce kompresyjny obciąg, przeznaczony do druku na tekturze falistej (druk konwencjonalny, hybrydowy, UV) jak również do zadruku substratów o nierównomiernej...
Czytaj więcej
Fastcure UV
    Specjalnie stworzony obciąg dla segmentu maszyn wykorzystujących technologię druku: LED UV, Low Energy (LE) oraz UV.       Właściwości: specjalnie zaprojekt...
Czytaj więcej

Szybki kontakt z działem handlowym: +48 609 086 060