CHANGE LANGUAGE
Rozwiń menu oferty

Firma

PHOENIX Xtra Blankets jest jednym z wiodących światowych marek obciągów offsetowych. Grupa aktywnych techników, kompetentnych specjalistów i zaangażowanych służb serwisowych konstruuje, produkuje i dostarcza do klientów wysokojakościowe produkty do druku arkuszowego i rolowego.

 

Z siedziby firmy w Hamburgu sterowana i koordynowana jest międzynarodowa działalność. W Waltershausen w Turyngii ma miejsce produkcja według najnowocześniejszych technologicznych standardów. Tu znajdują się również laboratoria i dział rozwoju produktów kooperujące z działem technicznym w Nordheim (Continental AG).

 

Na powierzchni zakładu ok. 10.000 m2 pracują w międzyczasie trzy linie produkcyjne, przy czym technologiczny poziom trzeciej (od roku 2005) jest najwyższy na świecie i uwzględnia w bardzo znacznym stopniu wymogi ekologiczne produkcji.

 

Bez mała 1 milion m2 rocznie obciągów offsetowych różnych rodzajów znajduje zastosowanie w drukarniach, wydawnictwach i u producentów opakowań na całym świecie. Polski rynek poligraficzny jest od wielu lat jednym z czołowych i wiernych odbiorców.

 

Potrzeby klienta określają naszą wspólną działalność, stąd powstała w roku 2001 PHOENIX Xtra Print Polska z siedzibą w Gdyni. Powstanie jej rozumie się jako placówkę dbającą o dobro polskich odbiorców. Kolegialna, eksternistycznie działająca grupa, która na miejscu w jej imieniu rozwiązuje indywidualne i kompleksowe problemy i służy doradztwem. Podążając za potrzebami klienta w 2013 roku firma PHOENIX Xtra Print Polska poszerzyła ofertę o program CONTI LaserLine do druku flekso. Projekt ten umocnił długoletnią kooperację z koncernem ContiTech. W czerwcu 2013 roku PHOENIX Xtra Print Polska otrzymała wyłączne przedstawicielstwo elastomerowych matryc i sleevów drukowych na Polskę łącząc to z inwestycją w nowoczesną technologię ich bezpośredniego grawerowania w siedzibie w Gdyni.

 

Eksploatacyjne walory produktów, szybka obsługa, szeroko rozumiany serwis oraz nowoczesny sprzęt gwarantujący profesjonalną konfekcję i kontrolę są wytyczną naszego działania na rynku polskim.

Szybki kontakt z działem handlowym: +48 609 086 060