CHANGE LANGUAGE
Rozwiń menu oferty

Mat PRO Ultra V

wstecz

Seria Mat Pro Ultra V jest skomputeryzowanym ploterem tnącym z jedną wielozadaniową głowicą dającą możliwość dokładnego cięcia materiałów o grubości do 5mm. Jest optymalnym rozwiązaniem na potrzeby rynku cyfrowego, offsetowego i opakowaniowego. Mat Pro Ultra V jest wyposażony w stół z podsysem wraz z automatycznym systemem zacisku substratu co zapewnia nieporównywalną elastyczność pracy na różnorodnych materiałach oraz niezrównaną dokładność aby sprostać dzisiejszemu zapotrzebowaniu na jakość. Urządzenie w standardzie jest wyposażone w kamerę, która ma za zadanie ustalenie linii cięcia. To urządzenie może być wykorzystane z opcjonalnym oprogramowaniem OptiCrop, które wspomaga dokładne cięcie konturów i perforowanie zadrukowanego substratu, nawet z określoną dystorsją.

 

 

 

 

Ploter z serii Mat Pro Ultra V może być wykorzystany przy następujących materiałach:

  • sztywne materiały: obciągi gumowe, płyty gumowe, płyty polimerowe
  • różnego typu folie samoprzylepne,
  • cięcie, bigowanie i perforowanie kartonu, tektury litej i falistej o strukturze plastra miodu, prepress, prototypowanie oraz krótkie serie testowe opakowań,
  • konfekcjonowanie korka, skóry i materiałów skóropodobnych

 

Obciągi/płyty gumowe PCV/tworzywa sztuczne Tektura falista i lita  Tektura plaster miodu
   
  Folie różnego typu Skóry naturalne i sztuczne   

 

 

Główne właściwości Mat Pro Ultra V

Pneumatyczne ograniczniki zaciskowe pozwalają na maksymalne wykorzystanie pola roboczego oraz spełniają funkcję dodatkowego zabezpieczenia przed przesunięciem substratu.
Głowica wyposażona jest w moduł z  kamerą, która ma za zadanie ustalenie linii cięcia. Opcjonalnym oprogramowaniem jest OptiCrop, które wspomaga dokładne cięcie konturów i perforowanie substratów.
Urządzenie wyposażone jest w głowicę typu Plug&Play z silnym magnesem, dzięki któremu w szybki i łatwy sposób w głowicy na potrzebne narzędzie. 
Zdolność cięcia jest wyrażona przez manualne pokrętło z dzielnikiem do 0,1mm. Pozwala to na lepszą kontrolę przy częstych zmianach róznych materiałów i grubości
Precyzyjnie wykonany stół wraz z systemem podsysu powietrza zasilany przez opcjonalne urządzenie – wyciszona pompa próżniowa o sile 6 Bar.
Na całej powierzchni stołu mamy włączane bądź wyłączane strefy podsysu w zależności od wielkości substratu na obszarze roboczym

 

 

MAT PRO ULTRA V 80

MAT PRO ULTRA V 120

MAT PRO ULTRA V 150

Maks. szybkość

365mm/s

Pole robocze / cięcia

Przyspieszenie

1m/s

815 x 610mm

1215 x 815mm

1515 x 1015mm

Prąd

220V-230V

Szerokość

Powietrze

6 Bar/90 PSI

1100mm

1700mm

2010mm

Podłączenie

USB 2.0

Głębokość

Komputer

Zewnętrzny PC

1020mm

1200mm

1400mm

Formaty plików

SVG i PLT

Wysokość

Wymiana narzędzi

Manualna

850mm

1100mm

1100mm

Ilość narzędzi

2 moduły

Waga

System blokujący

Pneumatyczny

93kg

135kg

182kg

Głębokość cięcia

Do 5mm

 

 

Wymienne narzędzia do Plotera MAT PRO ULTRA V

 

 

Niebieskie narzędzie 45° - cięcie skośne (tył)

Zaprojektowane specjalnie do cięcia materiałów odwrotnie położonych na stole, bardzo delikatnych materiałów, które można łatwo uszkodzić lub produkty, które są grube do 5mm. Narzędzie niebieskie może być również użyte do cięcia pianek o zwartej konstrukcji.

 

Czerwone narzędzie 45° - cięcie skośne (front)

To narzędzie sprawdza się na wszystkich rodzajach substratów (do 6 warstw – 2,3mm) dając większe możliwości podcięcia. Nie jest na tyle precyzyjne jak niebieskie narzędzie.

 

Żółte narzędzie 90° - cięcie proste

Specjalnie skonstruowane do wycinania pianek jak również tektury falistej do 5mm. Twardsze materiały takie jak PVC i inne twarde tworzywa sztuczne mogą być również wycinane do 2,5-3mm grubości. Żółte narzędzie posiada również specjalną stopkę, która nie narusza miękkich pianek i innych materiałów, które mogą ulec odkształceniu.

 

Purpurowe narzędzie – wytłaczanie (debossing)

Narzędzie stworzone do wytłaczania napisów bądź prostych motywów. Dekoracyjne akcenty, idealnie sprawdzą się przy prototypowaniu, czy krótkich seriach produkcyjnych. Narzędzie współpracuje z programem V-Studio i, gdzie nie ma barier w kreowaniu możliwości wytłaczania na różnego typu miękkich substratach, jak tektura lita, falista oraz różnego typu pianki. Główka wykonana jest całkowicie z aluminium, gdzie istnieją 3 rodzaje do wykorzystania

 

Białe narzędzie 90° - cięcie proste

Narzędzie do łatwego wycinania prostych kątów bez strzępienia rantów, szczególnie przy substratach aż do 4,4mm (12 warstw).

 

Zielone narzędzie 40° - cięcie skośne (front)

Narzędzie optymalnie sprawdza się przy cięciu pod kątem obciągów do lakierowania, płyt polimerowych i gumowych do szparowania. Zielona głowica tnąca jest wyposażona w nóż w kształcie V do wycinania i podcinania materiałów do 2,3mm grubości

 

Szare narzędzie 90° - cięcie proste (podstawowe narzędzie maszyn z serii MAT PRO ULTRA V)

Specjalnie skonstruowane urządzenie do cięcia z nożem powleconym teflonem gwarantuje bardzo ostre , bez strzępienia cięcie na wszystkich rodzajach materiałów do 5mm grubości. Współpracując z systemem podsysu odpowiednio wycina każde krawędzie.

Galeria zdjęć

Szybki kontakt z działem handlowym: +48 609 086 060