CHANGE LANGUAGE
Rozwiń menu oferty

MAXIMUS 2T V

wstecz

MAXIMUS jest skomputeryzowanym profesjonalnym urządzeniem tnącym o szerokim spectrum zastosowań. Dzięki konstrukcji opierającej się na dwóch głowicach oraz modułowi rysującemu z pisakiem, jesteśmy w stanie wykonać kontury, obrysy dla stref cięcia , perforowanie, bigowanie, czy nawet debosowanie. To pozwala na użycie aż 3 narzędzi za jednym razem. Maximus jest urządzeniem o solidnej konstrukcji, dedykowanym do prac półprzemysłowych i prototypowych. MAXIMUS V jest wyposażony w stół z podsysem wraz z automatycznym systemem zacisku substratu co zapewnia nieporównywalną elastyczność pracy na różnorodnych materiałach oraz niezrównaną dokładność aby sprostać dzisiejszym rynkowym wyzwaniom. MAXIMUS może wycinać materiał do grubość 5mm.

 

 

 

Ploter z serii MAXIMUS V może być wykorzystany przy następujących materiałach:

  • sztywne materiały: obciągi gumowe, płyty gumowe, płyty polimerowe
  • różnego typu folie samoprzylepne
  • cięcie, bigowanie i perforowanie kartonu, tektury litej i falistej o strukturze plastra miodu prepress, prototypowanie oraz krótkie serie testowe opakowań
  • konfekcjonowanie korka, skóry i materiałów skóropodobnych

 

Obciągi/płyty gumowe PCV/tworzywa sztuczne Tektura falista i lita  Tektura plaster miodu
   
  Folie różnego typu Skóry naturalne i sztuczne   

 

 

Wymienne narzędzia do Plotera MAT PRO ULTRA V

 

 

Niebieskie narzędzie 45° - cięcie skośne (tył)

Zaprojektowane specjalnie do cięcia materiałów odwrotnie położonych na stole, bardzo delikatnych materiałów, które można łatwo uszkodzić lub produkty, które są grube do 5mm. Narzędzie niebieskie może być również użyte do cięcia pianek o zwartej konstrukcji.

 

Czerwone narzędzie 45° - cięcie skośne (front)

To narzędzie sprawdza się na wszystkich rodzajach substratów (do 6 warstw – 2,3mm) dając większe możliwości podcięcia. Nie jest na tyle precyzyjne jak niebieskie narzędzie.

 

Żółte narzędzie 90° - cięcie proste

Specjalnie skonstruowane do wycinania pianek jak również tektury falistej do 5mm. Twardsze materiały takie jak PVC i inne twarde tworzywa sztuczne mogą być również wycinane do 2,5-3mm grubości. Żółte narzędzie posiada również specjalną stopkę, która nie narusza miękkich pianek i innych materiałów, które mogą ulec odkształceniu.

 

Purpurowe narzędzie – wytłaczanie (debossing)

Narzędzie stworzone do wytłaczania napisów bądź prostych motywów. Dekoracyjne akcenty, idealnie sprawdzą się przy prototypowaniu, czy krótkich seriach produkcyjnych. Narzędzie współpracuje z programem V-Studio i, gdzie nie ma barier w kreowaniu możliwości wytłaczania na różnego typu miękkich substratach, jak tektura lita, falista oraz różnego typu pianki. Główka wykonana jest całkowicie z aluminium, gdzie istnieją 3 rodzaje do wykorzystania

 

Białe narzędzie 90° - cięcie proste

Narzędzie do łatwego wycinania prostych kątów bez strzępienia rantów, szczególnie przy substratach aż do 4,4mm (12 warstw).

 

Zielone narzędzie 40° - cięcie skośne (front)

Narzędzie optymalnie sprawdza się przy cięciu pod kątem obciągów do lakierowania, płyt polimerowych i gumowych do szparowania. Zielona głowica tnąca jest wyposażona w nóż w kształcie V do wycinania i podcinania materiałów do 2,3mm grubości

 

Szare narzędzie 90° - cięcie proste (podstawowe narzędzie maszyn z serii MAT PRO ULTRA V)

Specjalnie skonstruowane urządzenie do cięcia z nożem powleconym teflonem gwarantuje bardzo ostre , bez strzępienia cięcie na wszystkich rodzajach materiałów do 5mm grubości. Współpracując z systemem podsysu odpowiednio wycina każde krawędzie.

Galeria zdjęć

Szybki kontakt z działem handlowym: +48 609 086 060