CHANGE LANGUAGE

PHOENIX Xtra Print Polska rozszerza ofertę o taśmy samoprzylepne Orafol

wstecz

W przypadku druku fleksograficznego dokładny montaż płyty drukowej z wykorzystaniem odpowiedniej taśmy kompresyjnej jest czynnikiem decydującym o uzyskaniu pożądanej jakości wydruku i utrzymaniu stabilności całego nakładu. Jednak wybór odpowiedniej taśmy samoprzylepnej komplikuje duża oraz niezbyt przejrzysta oferta takich produktów. Wprowadza to niepewność i często jest przedmiotem dyskusji w drukarniach – która taśma jest najbardziej adekwatna przy druku danego wzoru? Jaka twardość pianki jest najbardziej odpowiednia dla wybranego typu płyty fleksograficznej czy warunków druku?

 

PHOENIX Xtra Print Polska od lat stara się wyprzedzać oczekiwania Klientów, a tym samym odpowiadać na nurtujące pytania i reagować na bieżące potrzeby. Dyskusje w zakresie produktów motywują nas do testowania nowych, bardziej optymalnych rozwiązań.

 

Przeprowadzone liczne testy oraz codzienna praktyka w drukarniach potwierdziły, że nie ma konieczności utrzymywania szerokiego zakresu taśm piankowych o zróżnicowanych stopniach twardości. W praktyce w zupełności wystarczają trzy różne twardości.

 

Okazuje się, że obecnie, przy powszechnym stosowaniu nowoczesnych płyt fleksograficznych z płaskim punktem i strukturyzowaną powierzchnią, taśmy piankowe Oraflex o średniej twardości zapewniają szerokie spektrum liniowego przyrostu wartości tonalnych. Dzięki temu są wystarczające do zastosowania przy druku większości kombinacji zróżnicowanych motywów i spełniają wymagania wysokojakościowego druku opakowań elastycznych. W praktyce potwierdziło się, że montaż 80% płyt jest możliwy przy użyciu jednej taśmy o średniej twardości. Upraszcza to w zdecydowany sposób dobór  taśmy o odpowiedniej twardości i eliminuje potencjalne błędy czy nieporozumienia związane z zamianą taśmy.

 

W przypadkach, gdy zdecydowanie przeważają elementy rastrowe i szczególnie istotny jest minimalny przyrost wartości tonalnych w druku warto zastosować miękką taśmę. Natomiast tam, gdzie dominują motywy o dużej powierzchni stosuje się taśmę twardą, która pozwala na optymalne przenoszenie farby dla zapewnienia druku jednorodnych i zamkniętych powierzchni aplowych. Taśmy piankowe Orafol są odpowiednie do stosowania ze  wszystkimi dostępnymi obecnie na rynku płytami fleksograficznymi, zarówno ze zintegrowanym płaskim punktem i strukturyzowaną powierzchnią, jak i z płytami konwencjonalnymi. W zależności od wymogów mamy wybór taśm w wersjach o różnym stopniu siły klejenia od strony cylindra i od strony płyty drukowej. Wysoka jakość druku uzyskiwana z wykorzystaniem taśm Orafol została potwierdzona w testach w centrum technologicznym niemieckiej organizacji branżowej DFTA-TZ oraz w praktyce w wielu drukarniach.

 

Orafol Europe GmbH to jeden z czołowych światowych producentów z branży samoprzylepnych materiałów graficznych, materiałów odblaskowych i przemysłowych taśm samoprzylepnych, przeznaczonych między innymi dla przemysłu papierniczego i poligraficznego. Szeroki asortyment produktów niemieckiej spółki Orafol Europe obejmuje między innymi serię samoprzylepnych taśm piankowych Oraflex do montażu matryc fleksograficznych oraz taśmy do łączenia wstęgi z serii Orafix.

 

PHOENIX Xtra Print Polska jest jedynym autoryzowanym przedstawicielem produktów Orafol Europe w Polsce. Zapraszamy do kontaktu z naszym Sales Managerem Tomaszem Jarczyńskim, +48 661 452 056, tjarczynski@pxp.com.pl.

Szybki kontakt z działem handlowym: +48 609 086 060