CHANGE LANGUAGE

Poligrafia – sztuka, techniki, technologie, czyli książka o i dla współczesnej poligrafii

wstecz

Centralny Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Przemysłu Poligraficznego wydał właśnie książkę pt. Poligrafia – sztuka, techniki, technologie, która omawia techniki i technologie stosowane we współczesnej poligrafii. PHOENIX Xtra Print Polska, BU M&MR Trading Polska Sp. z o.o., również znalazła się na kartach publikacji.

 

Książka omawia techniki i technologie stosowane we współczesnej poligrafii. Układ zawartych w książce treści odpowiada sekwencji następujących po sobie procesów prowadzących do powstania gotowych produktów poligraficznych. Projektowanie graficzne, przygotowanie tekstu i ilustracji do drukowania, wykonanie form, drukowanie, a w końcu procesy introligatorskie i wykończeniowe, przedstawione zostały w proporcjach uwzględniających w przybliżeniu stopień skomplikowania i udział określonych operacji we współczesnej technologii poligraficznej. Szczegółowo omówione zostały zagadnienia dotyczące rastrów, densytometrii i barwometrii, właściwości nadruków, procesów sterowania barwą oraz materiałom wykorzystywanym w poligrafii. Całość uzupełniają rozdziały przedstawiające organizację procesu produkcyjnego, normalizację i standaryzację oraz ochronę środowiska i BHP w poligrafii. Książkę można traktować zarówno jako podręcznik dla uczniów i studentów, jak i poradnik dla pracowników drukarń, wydawnictw i studiów graficznych.

 

Polecamy książkę jako kompleksowy poradnik dla pracowników drukarń, wydawnictw oraz studiów graficznych. Publikacja pozwala poznać technologie poligraficzne, ale również uzupełnić dotychczasową wiedzę. Zachęcamy do odwiedzenia strony Centralnego Ośrodka Badawczo-Rozwojowego Przemysłu Poligraficznego www.cobrpp.com.pl/ksiazka.php?str=k_poligrafia.

Szybki kontakt z działem handlowym: +48 609 086 060